Jakou barvu oblečení si zvolit na danou příležitost

Aktualizace: 14. lis 2019

Chcete zaujmout, nebo být nenápadná?


Je opravdu velmi zajímavé a fascinující si pohrávat s barvami v našem životě. Rozložením jednotlivých barev a jejich působením se Vám pokusím předat informace s několika velmi kvalitních zdrojů. Mými zdroji zdroji inspirace se během několika let stali: pan PhDr.MUDr. Miroslav Krejčíř, Michal Zachar (Barrandov), Milena (kyneziologie) se kterými se osobně znám a tímto děkuji za inspiraci a rady.


Červená, barva energie a Vášně.

Červená


Červené oblečení je symbolem sebejistoty, kdy nenechá jedno mužské oko bez povšimnutí. Červená je vnímána, jako sexuálně přitažlivá. Ten, kdo často a rád nosí červenou je cílevědomý, občas se skluzem k agresi.

Obvykle dosáhnete toho, oč usilujete. Jde o energická osobnost.

Je prokázáno, že lidé, u nichž tato barva vyvolává podráždění, bývají věrní a stálí, trpí však komplexy méněcennosti.

-podporuje fyzickou aktivitu, vitalitu, sebevědomí, sílu, vášeň, ale také hněv, impulsivnost a panovačnost. Záleží, jaká osobnost ji nosí a co jí tím pádem podporuje.

- zlepšuje náladu, pomáhá překonávat strach, zahřívá a probouzí spontánnost v rozhodování, zdravé riskování a odvahu.

-Podporuje sexuální energii, sebevědomí a dobyvačnost, vášně, emoce, akceschopnost.

-Pomocí červené barvy můžeme povzbudit nebo dokonce probudit vlastní vědomí, regenerovat ospalou mysl a odhalit tajemství některých skrytých dispozic

Kombinace oblečení: Červenou kombinujeme s klidnějšími odstíny, usměrňujeme tak její případnou agresivitu. Červená se doplňuje se zelenou. Spojení červené a černé je klasika.

Pro zklidnění celku je ideální kombinace s bílou nebo béžovou.


Modrá dodává klid a je to barva myslitelů

Modrá

Modrá navozuje příjemnou atmosféru. Ideální při setkání s novými lidmi ať už v osobním tak i v pracovním životě, navozuje důvěru při prvním dojmu.

Při pohledu na modrou klesá krevní tlak i tep. Ten kdo často a rád nosí modrou je klidný, budí v okolí důvěru a vyváženost. Získat si ale jeho důvěru je zdlouhavější. Důvěru v druhého získává až delší spoluprací či přátelstvím.

Dále:

- představuje ochranu, moudrost, věrnost, trpělivost a důvěry. Jako příklad lze uvést pojišťovny, většina z nich má modré logo – psychologicky si dávají modrou, aby získali naši důvěru, abychom jim věřili.

- je inspirující, pomáhá k ujasnění si priorit, cílů, přání, podporuje uvědomění si pravdy a rozklíčování zmatku

- je zdrojem inteligence, logického uvažování a inspirace, proto také modrá čakra má místo na čele, tzv.3.oko.

- vyzařuje klid, tiší hysterické povahy a zlepšuje komunikaci, pohlcuje napětí a zlo

- příliš modré může vést k přehnanému idealismu.

Kombinace oblečení: Modrá se dobře doplňuje s oranžovou. Je-li modrá tmavější, můžete ji bez rizika kombinovat s neutrálními nebo světlými barvami. Klasická kombinace je samozřejmě s bílou.


Zelená je barva lásky a zdraví

Zelená

Zelená barva je barva léčivá a regenerační, díky které se dobře soustředíme a pomáhá nám se uvolnit. Hodí se k jakékoliv pleti.

Kdo rád a často nosí zelenou se chce vyhnout vlivu další osoby a prosazuje většinou své vlastní názory. Tzv.“zelenáči“ touží po pochvale a uznání a jsou velmi vytrvalí a jsou také dosti jistí.

- zelená je zdraví, rovnováha, harmonie, hojnost (vhodné nosit, když hledáte lépe placené zaměstnání), plodnost, vytrvalost

- uzdravuje, regeneruje, přináší klid a pohodu, je osvěžující

- vyvolává chuť k jídlu ale také chuť žít

- jako srdeční barva (zelená je čakra srdce) podporuje lásku a bezpečí

- ideální při jednání s cholerikem, kterého pohled na zelenou uklidní a uvolní úzkost

Kombinace oblečení: Světle zelená jde krásně s bílou především v létě a tmavě zelená samozřejmě se zlatými doplňky.

9 zobrazení